Emisje z audiodeskrypcją

Słyszy się od wielu lat, że jakieś programy u jakichś nadawców telewizyjnych są zaopatrzone w audiodeskrypcję, ale brak informacji, kiedy i gdzie konkretnie jaki program z tą audiodeskrypcją będzie emitowany.

Tak było do 23 lipca 2018, kiedy to „KRRiT uruchomiła aplikację z informacjami o audycjach z udogodnieniami” o czym się przypadkiem dowiedziałem właśnie dzisiaj. Spędziłem jakiś kwadrans na stronie tej aplikacji, ale konieczność żmudnego przeklikiwania się przez listę emisji po kilka kanałów i różne inne niedogodności przekonały mnie, że na pewno dałoby się to zrobić lepiej.

Korzystając z API, z którego korzysta owa aplikacja, napisałem na kolanie swoją, lepszą, która wyświetla emisje z audiodeskrypcją (inne udogodnienia mnie nie interesują), na jednej zbiorczej stronie, po kliknięciu jednego przycisku.

Może nie tylko mi się przyda, więc udostępniam: www.zlotowicz.pl/ezad/

KRRiT uruchomiła aplikację z informacjami o audycjach z udogodnieniami – Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

4 komentarze do “Emisje z audiodeskrypcją”

 1. Bardzo fajny pomysł, niestety trudno ocenić wykonanie.
  Stronę TVP Info od miesięcy pokazujemy na szkoleniach jako przykład baaardzo niedostępnego rozwiązania. W kontraście do BBC 🙂

  1. Ale tu przecież nie chodzi o stronę tvp, tylko o program.krrit.gov.pl, chociaż w sumie fakt, że obie z dostępnością mają spore problemy.

 2. mam coś takiego Data początkowa: 18.09.2023
  Kalendarz
  Pobierz listę emisji z audiodeskrypcją od wybranej daty jak dam to pobierz to mam komunikat Błąd komunikacji z serwerem nr 0. ciekawe co źle robie?

  1. Na stronie program.krrit.gov.pl, z którego korzysta ten mechanizm, jest teraz przekierowanie na stronę jakiegoś dostawcy hostingowego, co jest dość dziwną sprawą dla domeny gov.pl.
   Nie mam pojęcia o co może chodzić, czy ktoś nie przedłużył ważności domeny, czy ten projekt się skończył, prawdopodobnie tylko kontakt z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji mógłby dać jakąś odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *